Środowiska Radomia, troszczące się o małżeństwo i rodzinę, organizują 1 czerwca 2014 r. Marsz dla Życia i Rodziny, pod hasłem: „Rodzina Obywatelska. Rodzina – Wspólnota – Samorząd”. Marsz jest przede wszystkim świętem rodzin, publiczną manifestacją, radością rodziny, ale także zwróceniem uwagi opinii publicznej i władz na sytuację rodziny.

 

Program Marszu będzie wyglądał następująco:

15.00 – 16.00 – Msza św. w kościele św. Jana (fara) ul. Rwańska.

16.00 – Formowanie kolumny marszowej (ul. Rwańska – obok kościoła farnego)

16.00 – Rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny.

16.00 – 16.45 Przemarsz od kościoła farnego ulicami Rwańską i odcinkiem ulicy Żeromskiego – od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Traugutta, w ul. Traugutta w prawo do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, w lewo ul. Piłsudskiego do Placu Konstytucji 3 Maja.

16.45 – 17.25 – Plac u zbiegu ulic Żeromskiego i Focha – Wystąpienia gości, ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego dla dzieci i młodzieży. Wręczenie dyplomów i nagród.

17.30 – Przejście ul. Żeromskiego na Plac Corazziego. Występ Orkiestry „Grandioso”. Rozwiązanie i zakończenie marszu.

W skład Komitetu organizacyjnego Marszu weszły Radomskie Ruchy i Stowarzyszenia, m.in.:

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Radomskiej, Środowisko „Inicjatywa”, Prawica Rzeczpospolitej, Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Radomskie Rady Rycerzy Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Wspólnota Dobrego Łotra, Skauci Europy, Bractwo Kurkowe, Duszpasterstwo Akademickie, Klub Inteligencji Katolickiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wspólnota Samorządowa Miasta Radomia.

Osobą odpowiedzialną i koordynującą Marsz dla Życia i Rodziny w Radomiu w imieniu podmiotów w nim uczestniczących jest Jerzy Skórkiewicz (tel. +48 604 403 843).

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego

Małgorzata Górka

 

Koordynator Marszu dla Życia i Rodziny

Prezes Akcji Katolickiej w Radomiu

Jerzy Skórkiewicz

.

Kategorie: Aktualności