Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie

W sobotę 4 marca obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej diecezji i miasta Radomia, która przypada w roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

W życiu św. Kazimierza obecny był kult Maryi Jasnogórskiej. Tekst hymnu maryjnego Omni die dic Mariae odmawiał i rozważał każdego dnia żyjąc jego treściami. Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym.

Serdecznie zapraszam duchowieństwo, alumnów seminarium, zgromadzenia zakonne, władze miejskie i samorządowe, wiernych świeckich na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu:

– Triduum ku czci św. Kazimierza – 1, 2 i 3 marca o g. 17.30.

– Centralna Msza Św. odpustowa (koncelebrowana) z udziałem Księży Biskupów – w sobotę 4 marca o g. 18.00.

– W niedzielę 5 marca w bazylice o g. 11.00 – program artystyczny o św. Kazimierzu Królewiczu  w wykonaniu młodzieży Gimnazjum nr 12.

W tym roku kolejny raz w obchody kazimierzowskie włącza się samorząd miasta organizując radomskie Kaziki. Szczegółowe informacje: Radom. KAZIKI 2017.

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

Ks. Grzegorz Senderski

Proboszcz parafii św. Kazimierza

.

Kategorie: Aktualności