W sobotę 21.04.2018 r. w diecezji radomskiej odbędzie się Dzień Bierzmowanych. Jest on poświęcony młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania w tym roku lub w najbliższym czasie go przyjmie. Dzień Bierzmowanych odbędzie się w ośmiu sanktuariach naszej diecezji: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko/Ostra Brama, Skrzyńsko,  Studzianna,  Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

Celem Dnia Bierzmowanych jest uroczyste przeżycie i wyznanie wiary w obecnego wśród nas Chrystusa Zmartwychwstałego. Pragniemy poprzez celebrację chrzcielną i adorację Najświętszego Sakramentu dziękować za otrzymany dar wiary, a w Eucharystii przeżyć jedność z naszym Panem i Zbawicielem oraz dzielić się radością wyznawanej wiary z innymi. Chcemy przeżyć Dzień Bierzmowanych jako dzień modlitwy i wyznania wiary młodzieży gimnazjalnej w duchu jedności z Kościołem powszechnym i Papieżem Franciszkiem.

W programie m.in.:

  • Celebracja chrzcielna (dziękczynienie za dar wiary),

  • Adoracja Eucharystyczna i uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego,

  • Msza św.,

  • Spotkanie w duchu radości i świadectwa wiary.

Młodzież z naszej parafii, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania, pojedzie do sanktuarium do Studziannej.  Wyjazd z parkingu przy hotelu „Podklasztorze” w sobotę 21.04.2018 r. o godz. 8.00.

.

Kategorie: Aktualności