Duszpasterstwo naszej Parafii z żalem informuje, że dziś (30 stycznia) w godzinach porannych  zasnął w Panu nasz były Proboszcz o. Anioł (Jan) Karsznia OCist.

Uroczystości pogrzebowe:

Wtorek, 2 lutego 2021 r. godz. 19.00 – Msza św. żałobna
Środa, 3 lutego 2021 r. godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa

Ojciec Anioł Jan Karsznia był wieloletnim proboszczem parafii Wąchock oraz przeorem Opactwa w Wąchocku., pełnił posługę magistra nowicjatu, katechety, misjonarza, rekolekcjonisty. Był ostatnim mnichem z grupy cystersów mogilskich, która przybyła w 1951 roku, by reaktywować opactwo w Wąchocku. Pełnił posługę Proboszcza naszej parafii w latach 1994 – 1999. O. Anioł zmarł w 87 roku życia, 71 roku życia zakonnego, 64 roku kapłaństwa.

Chętnych chcących oddać śp. ojcu Aniołowi ostatnią posługę, prosi się o zgłaszanie do kancelarii parafialnej w Podklasztorzu. Jest organizowany wyjazd na pogrzeb o. Anioła do Wąchocka autokarem w środę  ok godz.9.30. Duszpasterstwo prosi o wcześniejsze zadeklarowanie się do udziału w uroczystościach pogrzebowych, co umożliwi zamówienie odpowiedniego autokaru do liczby chętnych.
Kategorie: Aktualności